akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Gotowe wnioski budżetowe w zasięgu ręki

2016/09/15


Zakończyła się kolejna edycja Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Ogłoszono zwycięskie projekty na realizacje których zostanie przeznaczonych 2 mln. zł.

Pieniędzy wystarczyło na 17 projektów ( 2 duże i 15 małych), wszystkich było 78 (20 dużych i 58 małych). Każdy z nich przeszedł weryfikacje przez dopuszczeniem do głosowania, są to więc wnioski dopracowane i możliwe do realizacji. Za rok, niestety, nikt poza tymi, którzy je napisali, nie będzie o nich pamiętał. Część z nich być może wróci w kolejnych edycjach KBO, być może w zmienionej formie. Te przegrane także zdobyły poparcie w głosowaniu, niektóre z nich zdobyły nawet ponad 1000 głosów, więc można przypuszczać, że jest spore zapotrzebowanie mieszkańców na konkretne działania, inwestycje na ich osiedlach. Właśnie w związku z tym zwracamy się do naszych radnych – wkrótce będziecie zgłaszać wnioski budżetowe na rok 2017, przejrzyjcie więc, prosimy, wszystkie przegrane wnioski do KBO, wybierzcie z nich chociaż po jednym, który w Waszej ocenie ma szansę na realizację i zgłoście go do budżetu Konina na rok 2017. A może razem z jakimś wnioskodawcą przerobicie jego projekt? Macie przecież większe doświadczenie w samorządzie od przeciętnego Kowalskiego.
Zachęcamy do kontaktu ze wszystkimi składającymi swoje projekty – Centrum Organizacji Pozarządowych, odpowiedzialne za KBO, posiada ich dane.

KBO nie jest tylko corocznym plebiscytem, wyraża potrzeby mieszkańców Konina, będących zarazem Waszymi wyborcami. Warto wybrać spośród ich pomysłów kilka perełek i pomóc w ich realizacji.

Poniżej lista wszystkich projektów, skreślone będą realizowane w KBO 2017, pozostałe czekają na swoją drugą szansę.

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG