akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Jak rozmawiać z kandydatami na radnych?

2018/08/25


Spotkacie się zapewne w tej kampanii wyborczej z wieloma kandydatami na radnych. Jak rozmawiać z tymi, którzy kandydują po raz wtóry? Za pomocą twardych danych, które możecie m.im. znaleźć w serwisie www.konin.mamprawowiedziec.pl.
Przedstawiamy przykładową dyskusję członka Akcji Konin, odpowiedzialnego za ten serwis, czyli człowieka, który dużo wie o pracy poszczególnych radnych, z jednym z kandydatów na radnego. Wystarczy kliknąć znaczek FB na niżej zamieszczonym poście i przenieść się do dyskusji.
Na tapetę zostały wzięte słowa radnego PiS, który twierdzi, że radni PiS cieszą się z nowego dworca. Wg. protokołów  z sesji, dwa lata temu było trochę inaczej – radny twierdził, że nowy dworzec PKP zamorduje Starówkę. Na przytoczone fragmenty z protokołów idzie w zaparte, twierdząc, że musi częściej zgłaszać poprawki swoich słów do protokołów. Tylko, że… akurat tutaj nie ma ku temu żadnych podstaw – nagrania z sesji wyraźnie pokazują, że powiedział co powiedział. Mamy nadzieję, że ten jeden przykład, zaraz na początku kampanii, spowoduje, że mniej w niej będzie demagogii, a więcej zrozumienia (przede wszystkim dla wyborców) i także przyznania się do błędów. Bo o sukcesach zapewne będziemy słyszeć sporo.

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG