akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Kampania „Wózek transmisyjny” się nie kończy.

2014/07/15


Dwa miesiące minęły w mgnieniu oka. Tym samym dziś w nocy technicznie zakończyła się nasza pierwsza kampania crowdfundingowa Wózek transmisyjny Iwony, w ramach której zbieraliśmy środki na nowy wózek dla konińskiej dziennikarki, znanej chyba wszystkim, Iwony Krzyżak. Nie zakończyła się ona jednak całkowicie!

wspieram1

 

 

Co osiągnęliśmy?

Te dwa miesiące pełne były pozytywnej energii i wsparcia z każdej możliwej strony. Szybko przekonaliśmy się, że poza zbieranymi pieniędzmi, możemy liczyć z Waszej strony na olbrzymią pomoc w promowaniu kampanii, motywowaniu nas do dalszych działań i inspirowaniu kolejnych przedsięwzięć.

Dla tych z Was, którzy preferują twarde dane, trochę liczb:

  • Kampania zakończyła się wynikiem 22 050 zł, co oznacza, że uzbieraliśmy 111% niezbędnej kwoty.
  • Wpłaty przekroczyły 100% założonej sumy już po 20 dniach (czyli 1/3) kampanii.
  • Kampanię wsparło 113 osób (wiemy, że niektóre pojedyncze wpłaty pochodzą od kilku, a nawet kilkunastu osób).
  • 18 organizacji, firm i mediów oficjalnie włączyło się w kampanię.

Pod koniec czerwca, po przekroczeniu 100% zbieranej kwoty, zorganizowaliśmy warsztaty design thinking, podczas których poszukiwaliśmy rozwiązań, które ułatwiłyby poruszanie się po mieście również innym osobom z ograniczoną mobilnością. Rezultatem warsztatów był projekt stworzenia 4 murali 3D, które w ramach towarzyszącej kampanii społecznej przypominałyby kierowcom o obowiązku parkowania nie bliżej niż 1.5m od ściany budynku. Ponieważ jednak koszt takiego rozwiązania okazał się wysoki, nie zdecydowaliśmy się na zbieranie na nie dodatkowych funduszy.

To nie koniec!

Wiele osób i organizacji zwracało się do nas w trakcie kampanii z prośbą o pomoc. Podjęliśmy zatem decyzję, że po przekroczeniu 100% potrzebnej kwoty zorganizujemy warsztaty, podczas których wszyscy, którzy poszukują alternatywnych źródeł finansowania będą mogli nauczyć się, jak organizować własną kampanię crowdfundingową. I tak też się stanie! Wkrótce będziemy ogłaszać pierwszy nabór na warsztaty!

Co więcej, rozpoczyna się właśnie czas realizowania nagród! Zwiedzanie radia, dzień pracy z dziennikarzem, warsztaty montażu dźwięku i wiele innych nagród, które wybrali wpłacający, teraz zostaną dostarczone. Z każdym będziemy się kontaktować indywidualnie.

Ale, ale…

Moment kluczowy jeszcze przed nami! Już dziś zapraszamy Was na testowanie nowego wózka! Nie znamy jeszcze dokładnej daty dostarczenia sprzętu, ale gdy tylko ją poznamy, damy Wam znać i zaprosimy do wspólnego świętowania!

W imieniu organizatorów kampanii dziękujemy raz jeszcze za Wasze wsparcie!

źródło: blog Pracowni Miejskiej

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG