akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Konsultacje BO w Koninie

2014/02/25


Na konsultacje 24.02.2014 w sprawie regulaminu konińskiego budżetu obywatelskiego Akcja Konin zaprosiła Wojciecha Kębłowskiego, autora broszury „Budżet partycypacyjny. Krótka instrukcja obsługi”, specjalistę od budżetów obywatelskich i doktoranta na Université Libre w Brukseli. Nasze zaproszenie wynikało głównie z pewnych wątpliwości i obaw, które pojawiły się w związku ze sposobem wprowadzania budżetu obywatelskiego w Koninie. Jednocześnie zauważalne jest, że koniński Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego do tej pory nie znalazł środków na ściągnięcie innego eksperta w tym zakresie, mimo że sposób wprowadzania BO w Koninie od dłuższego czasu budzi wiele kontrowersji. Na spotkaniu Kębłowski zaznaczał zaś przede wszystkim konieczność przeprowadzenia jak największej liczby spotkań z mieszkańcami na różnych etapach działań oraz uproszczenie i ułatwienie procesu składania wniosków, aby BO mógł realnie spełnić swój cel aktywizacji obywateli. Wojciech Kębłowski zamierza również złożyć swoje własne wnioski niezbędnych zmian w regulaminie budżetu obywatelskiego.

Spotkanie nie było moderowane a jego przebieg nie był rejestrowany. Stowarzyszenie Akcja Konin komplet swoich uwag zamierza przesłać do członków zespołu drogą elektroniczną. Niebawem zostaną one również opublikowane na łamach naszej strony.

 

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG