akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Konsultacje w sprawie Strefy Płatnego Parkowania

2013/10/01


Miło nam poinformować wszystkich zainteresowanych, że wkrótce zostaną zorganizowane konsultacje społeczne w sprawie Strefy Płatnego Parkowania. Prezydent Konina przychylił się do naszego wniosku ( podpisanego przez mieszkańców Konina) i zawartego w nim uzasadnienia, w którym Akcja Konin zadeklarowała chęć dialogu i współorganizacji konsultacji. Na dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miasta przedstawiliśmy listę spraw dotyczących SPP o których chcielibyśmy rozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi. Naszym marzeniem przy tej okazji jest wprowadzenie w Koninie nowej jakości w dyskusji publicznej. Wkrótce odbędą się kolejne debaty o istotnych dla mieszkańców sprawach, np. o budżecie obywatelskim, i chcielibyśmy, żeby te konsultacje były dla takich spotkań wzorem. Dlatego zwróciliśmy się o pomoc do Pani Agnieszki Rzeźnik, absolwentki Szkoły Moderatorów Akcji Masz Głos, Masz Wybór, która będzie moderatorką całego spotkania. Celowo wybraliśmy doświadczoną w moderacji osobę niezwiązaną w żaden sposób z Koninem, żeby zapewnić obiektywne spojrzenie na dyskusję jaka, mamy nadzieję, toczyć się będzie na spotkaniu.
Dziękujemy Panu Prezydentowi za zgodę na przeprowadzenie konsultacji, radnej Monice Kosińskiej i radnemu Jarosławowi Sidorowi za wsparcie nas w tej sprawie i wszystkim mieszkańcom Konina, którzy podpisali się pod naszą prośbą o organizację konsultacji.

Konsultacje zaplanowaliśmy wspólnie z UM na 12 listopada 2013 r. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG