akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Koszty i korzyści roweru miejskiego.

2016/06/15


W numerze 10. z 7 maja 2016 .,r pisma samorządu terytorialnego Wspólnota, ukazała się analiza Krzysztofa Buczkowskiego p.t. Koszty i korzyści roweru miejskiego. Dyrektor Generalny Wspólnoty, Pan Krzysztof Kawaliło wyraził zgodę na publikację skanów tego artykułu na naszych stronach ( za co serdecznie dziękujemy), bo w kontekście przyjęcia przez Miasto Konin Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej wydaje się nam on szczególnie ważny. 
Artykuł ukazuje się na naszych stronach bez żadnych skrótów i podkreśleń, żeby każdy mógł sobie wyrobić zdanie na temat roli rowerów miejskich w transporcie publicznym. Pod skanami znajdziecie link do naszego planu mobilności miejskiej i nasz krótki komentarz.

Polecamy też dwa inne artykuły Krzysztofa Buczkowskiego ze strony www.infopartner.masternet.pl
Rower miejski nie taki dobry na wszystko?
Multimodalność w praktyce miejskiej, czyli bezpieczne parkingi dla rowerów (Bike&Bus)

Jak wynika z powyższego tekstu, są blaski i cienie rowerów miejskich. Zajrzeliśmy więc do naszego Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej – przeczytać można go tutaj i z zadowoleniem stwierdziliśmy, że przyjęto w nich, postulowaną przez autora analizy, koncepcję Bike&Ride, jest więc nadzieja, że nasz transport publiczny będzie naprawdę zrównoważony, choć sporo przed nami, żeby nadrobić wieloletnie zaniedbania i zaniechania w infrastrukturze rowerowej.

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG