akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Liczy się miasto – spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta

2014/06/25


Wybaczcie, że o kolejnym spotkaniu, które odbyliśmy w ramach projektu Liczy się miasto piszemy z lekkim opóźnieniem, ale mieliśmy trochę dużo pracy przy promocji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.


Spotkaliśmy się z młodymi radnymi 12 czerwca w Centrum Organizacji Pozarządowych. Opowiedzieliśmy zebranym (szkoda, że tak nielicznie, ale rozumiemy – wakacje za pasem) o genezie projektu, o tym jak to się zaczęło w Ameryce Południowej, potem w Holandii i jak metodę udało się sprowadzić naszym partnerom w projekcie do Polski. Duże zainteresowanie wywołały nasze opowieści z naszej wizyty studyjnej w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie. My zdobyliśmy tam wiele inspiracji do dalszych działań w Koninie i staraliśmy się też je wszystkim obecnym przekazać. Bo warto by było wiele doświadczeń przenieść do Konina, np. pomysł na miejskiego urzędnika, który zajmuje się w swojej pracy tylko zbieraniem pomysłów przeróżnych od mieszkańców i próbą wcielania ich w życie. Wiemy, że młodzież wynudziła się trochę przy prezentacji naszej analizy budżetu miasta – te wszystkie sumy, tabelki. Ale o to chodziło!!  Dzięki temu nasze wizualizacje budżetu wzbudza Wasze większe zainteresowanie, bo my po roku już wiemy – budżet miejski nie jest nudny, trzeba go tylko ciekawie pokazać. Na przykład tak:

Rozmawialiśmy nie tylko o budżecie miejskim. I o to w tym projekcie chodziło – żeby spowodować wymianę poglądów o wszystkim co w naszym mieście fajne, złe, do zmiany, warte pokazywania. Za to Wam bardzo dziękujemy – szczególnie za opowieści o konińskiej oświacie, która jak już wiecie kosztuje nas wszystkich sporo. Ciesz nas też Wasze zainteresowanie Konińskim Budżetem Obywatelskim i tak jak obiecywaliśmy, będziemy się starać, żeby w przyszłym roku był jeszcze lepszy.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i całej Młodzieżowej Radzie Miasta życzymy fajnych wakacji

 

Waldemar Duczmal

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG