akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Pozostaną w lokalach

2013/08/29


Przedsiębiorcy z ulicy Błaszaka pozostaną w lokalach, w których prowadzą działalność handlową i usługową,zdecydował prezydent Konina.

Pół roku temu Rada Miasta Konina podjęła decyzję o sprzedaży budynku przy ul. Błaszaka. Miał zostać wyburzony, a jesienią miasto zamierzało ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu.

Na wieść o tych planach, najemcy znajdujących się tam lokali wystosowali do władz list protestacyjny. Wzięli też udział w posiedzeniu komisji infrastruktury,
a potem przyszli z transparentami na sesję Rady Miasta. W rezultacie doszło do spotkania z prezydentem, po którym Józef Nowicki zmienił niekorzystną dla nich decyzję.

Ustalono, że do końca roku piętnastu najemców lokali ma czas na założenie spółki. Potem zamierzają kupić od miasta obiekt za kwotę, na którą został wyceniony, czyli nieco ponad 2 mln zł.

Ponieważ uznaliśmy, że władze miasta nie podjęły nawet próby zasięgnięcia opinii przedsiębiorców, którzy – w niektórych przypadkach – od wielu już lat prowadzili w pawilonie przy ulicy Błaszaka działalność usługową lub handlową, Akcja Konin zaangażowała się w obronę ich miejsc pracy. W rezultacie, podobnie jak konińskie media i niektórzy radni, również otrzymaliśmy podziękowania za wsparcie od przedsiębiorców z ulicy Błaszaka.

Mamy nadzieję, że ustalenia poczynione na spotkaniu z prezydentem Józefem Nowickim zostaną zrealizowane.

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG