akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Radny Lipiński o Pociejewie.

2015/07/06


W czasie Debaty Oksfordzkiej o galerii handlowej na Pociejewie, radny Jarosław Sidor, przeciwnik galerii, w czasie swojego wystąpienia zacytował słowa radnego Kazimierza Lipińskiego o potrzebie wybudowania galerii na Pociejewie. Zainteresował nas ten cytat, poprosiliśmy więc o możliwość sfotografowania notatek radnego Sidora.

Przepisałem te zdania celowo, żeby móc wstawić w wypowiedź radnego Lipińskiego moje dopiski. W tekście są wytłuszczone. Artykuł przesyłam też do radnego Lipińskiego.

Jeżeli chodzi o teren to absolutnie możemy tam budować nawet wieżowiec 10-piętrowy. Tak technologia pozwala. Mam wyliczenia (Kto je robił?) nawet, jakby ktoś chciał wybudować coś większego, coś powyżej jak budynek term, który jest (A jest? Przecież nie ma żadnego projektu. Jest tylko zdjęcie lotnicze z jakąś nałożoną wizualizacją.) parterowy czy inny. Czy ktoś budował będzie galerię. Jeżeli są to jakieś milionowe koszty, to postawienie powyżej tych podciągów to jest rząd 100 -200 tys. zł. Metr certyfikowanej żelbetowej kolumny kosztuje 150 zł. (Znalazłem cennik http://www.fundament-specjal.pl/cennik.html ) . To proszę pomyśleć jaki to jest koszt, żeby to postawić na takich rzeczach. To wszystko było dokładnie zbadane. (Przez kogo? Przez radnego Lipińskiego).

Po drugie wracamy do galerii i mówimy co tam, no galeria, powstanie. Galeria powstanie dlatego (Skąd ta pewność?), że to jak tak samo jak Poznań (Nie jest tak samo, Galerię Malta o Term Maltańskich dzielą 4 km. ulicami Poznania – patrz mapka), który po jednej stronie zrobił galerię (Galerii nie „zrobiło” miasto Poznań, tylko firma Neinver), a po drugiej termę i w termie nie ma nikogo (Skąd pewność, że galeria handlowa przyciągnie ludzi do term?).

Wiedząc o tym, że będzie sytuacja taka, że będę miał od mieszkańców, czemu nie ma tam miejsca dla naszych kupców, rzemieślników. Oczywiście jest. W sali sportowej, która obok jest zaprojektowana, jest 9 tys. metrów do wynajęcia (Czy trzeba będzie zwijać stoiska przed imporezami sportowymi?). Spróbujcie to wykorzystać kupcy i rzemieślnicy Konina. Będzie to sala miasta. W związku z tym nie będą jakieś haracze (Radny sugeruje, że obok w galerii handlowej będą?), tylko umiarkowana cena (uffff) . Umiarkowana dostępność i umiarkowane możliwości (właśnie, umiarkowane czyli nie najlepsze). Jest taka powierzchnia, obok jest centrum handlowe, obok centrum handlowe konińskich kupców (A nie możemy tylko poprzestać na centrum handlowym dla konińskich kupców?). Można tak zrobić i wszystko jest w tym (Jakoś nie ogarniam tej wizji).

Waldemar Duczmal

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG