akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Rok po wyborach samorządowych: sprawdzamy!

2015/11/18


Emocje po wyborach parlamentarnych powoli opadają, o nowych władzach jeszcze niewiele możemy powiedzieć. Możemy za to sprawdzić jak mają się nasze reprezentantki i reprezentanci wybrani w zeszłorocznych wyborach samorządowych. W listopadzie 2014 ich twarze patrzyły na nas ze słupów ogłoszeniowych i billboardów. Czy teraz nadal łatwo je zobaczyć? Czy mieszkańcy i mieszkanki mogą ich odwiedzać na dyżurach? Czy łatwo jest się z nimi umówić?

Sprawdź, jak jest w twojej gminie!

Jak przeprowadzić sprawdzian:

1) Dowiedz się, kiedy odbywają się dyżury wybranego radnego/radnej, prezydenta/prezydentki, burmistrza/burmistrzyni itd.

2) Pójdź na dyżur.

3) Jeśli przedstawiciela/kę władzy zastaniesz na dyżurze, zrób mu/jej zdjęcie z wypełnionymŚWIADECTWEM DOSTĘPNOŚCI (świadectwo do druku znajdziesz tutaj). Zapytaj o zgodę na upublicznienie zdjęcia.

4) Jeśli nie zastaniesz danej osoby na dyżurze, uzupełnij STRONĘ Z DZIENNICZKA (stronę z dzienniczka do druku znajdziesz tutaj), powieś ją na drzwiach i zrób zdjęcie.

5) Zamieść zdjęcia na naszej stronie lub na naszym facebooku albo przyślij nam je mailem na maszglos@batory.org.pl.

Podsumowanie akcji wraz z Waszymi zdjęciami roześlemy mediom na początku stycznia – śpieszcie się, by zdążyć do tego czasu!

Życzymy powodzenia i czekamy na Wasze zdjęcia.

Z pozdrowieniami,
Zespół Masz Głos, Masz Wybór

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG