akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Zawalcz o Konin – krótka relacja

2014/09/03


Dymy nad konińską Starówką w piątek wieczorem oznajmiły, że coś się dzieje. Mroczne moce postanowiły zawładnąć Koninem, ale mieszkańcy postanowili się nie poddawać i licznie stawili się na Placu Wolności, żeby, razem z konińskimi organizacjami pozarządowymi odeprzeć atak. Punktualnie o 19.44, gdy zaszło słońce, dwadzieścia trzy drużyny rozproszyły się po mieście, próbując dotrzeć do Superbohaterów, którzy mieli dla nich zadania, dzięki, którym można było, zdobyć dukaty konińskie i walczyć z potworami czającymi się w uliczkach. Swoich bohaterów miało czternaście konińskich organizacji pozarządowych, w tym oczywiście Akcja Konin.

Postanowiliśmy pomóc grającym w ich kontakcie z konińskimi samorządowcami. Nasze zadanie polegało na ułożeniu wieży z kartonów, na których wypisane były nazwiska przedstawicieli Rady Miasta. Żeby utrudnić trochę zadanie do nazwisk dodaliśmy nazwiska dwóch prezydentów, a wieżę należało zbudować według ściśle określonych zasad: fundamentem musiało być nazwisko któregoś z wiceprzewodniczących Rady Miasta, a na szczycie należało postawić karton z nazwiskiem jej przewodniczącego. Trudne zadanie? Dla niektórych drużyn tak, ale dzięki temu mogliśmy zaprezentować wszystkim graczom jeden z naszych projektów – stronę monitorującą pracę Rady Miasta www.konin.mamprawowiedziec.pl i właśnie jej zawartością wszyscy mogli się posiłkować w trakcie wykonywania naszego zadania. Przy okazji wiele druzyn zgłosiło pilną potrzebę dotyczącą naszego miasta- więcej hotspotów z bezpłatnym internetem w przestrzeni miejskiej .

Naszego Superbohatera odwiedziło prawie 20 drużyn, wypłaciliśmy osiem dukatów – nasze zadanie, jak się okazało, było trudne. Ale przecież z Akcją Konin nigdy nie jest łatwo, prawda?  Najszybciej zadanie rozwiązała Drużyna z … Zagórowa, Jezzu. Byliśmy porażeni szybkością ich działania, nie tylko w układaniu kartonów, ale szybkością sprawdzania wszystkich danych w internecie.Przy stanowisku Akcji Konin czekało niekiedy na swoja kolej kilka Drużyn. Mogliśmy dzięki temu porozmawiać z wieloma osobami o Koninie, o ich potrzebach, o tym co tutaj lubią. To były świetne rozmowy, a wnioski z nich będziemy się starali wykorzystać w naszych działaniach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z Gry i storify w którym znajduje się relacja z całego przebiegu gry i publikacje mediów na jej temat.

I jeszcze małe podsumowanie organizatora Gry, Pracowni Miejskiej:

Gra w liczbach:

81 graczy w przedziale wiekowym od 2 do 60 lat;

14 organizacji pozarządowych, które przygotowały zadania;

– zwiększenie planowanej ilości graczy o ponad 30 %;

– zamknięcie rejestracji 13 godzin przed czasem – w efekcie dużego zainteresowania; pokierowane zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu gry;

240 wydanych dukatów;

4 nagrodzone drużyny:

Miejsce I – Invicta, 18 dukatów

Miejsce II – Jezzu, 13 dukatów, czas w dogrywce 36,76

Miejsce III – Lokalne Centrum Wolontariatu, 13 dukatów, czas w dogrywce 43,94

Miejsce IV – Superbohater, 13 dukatów, czas w dogrywce 49,75

5 firm i jedna instytucja, które oficjalnie wsparły organizacje wydarzenia

Mamy nadzieję, że spotakmy się jeszcze, nie tylko przy okazji Gry Miejskiej

Do zobaczenia.

Comments

comments

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG