akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Kompendium wiedzy o Konińskim Budżecie Obywatelskim

2014/02/04


Oddajemy dziś w Wasze ręce stronę przygotowaną przez Akcję Konin dotyczącą Konińskiego Budżetu Obywatelskiegowww.budzet-obywatelski.akcjakonin.pl. Strona, w naszym zamyśle, ma informować o postępach przy pracach nad naszym budżetem obywatelskim, ma także w jasny i przejrzysty sposób przekazywać wiedzę mieszkańcom Konina na ten temat, a później, po wypracowaniu, oczywiście wspólnie, wszystkich zasad, wspierać ich w pisaniu wniosków do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Chociaż w ten sposób chcemy się włączyć w pracę przy tworzeniu narzędzia oddającego niektóre ważne decyzje dotyczące naszego miasta mieszkańcom Konina.

Na stronie znajdziecie informacje o budżecie obywatelskim – w aktualnościach o pracach nad budżetem konińskim, w Budżecie kraju będziemy zamieszczać wszelkie możliwe inspiracje z polskich miast, które taki budżet już u siebie wprowadziły bądź wprowadzają, do tworzenia działu Felietony zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoimi przemyśleniami na ten temat, którzy chcieli by zaproponować swoje rozwiązania w budżecie konińskim – to będzie ważny głos. Jak zapewne zauważycie dział FAQ jest pusty. Czekamy na konsultacje społeczne i po tych spotkaniach zostanie on uzupełniony, odpowiemy w nim na wszystkie wątpliwości dotyczące budżetu obywatelskiego, które się pojawią.

Zapraszamy także do współtworzenia tej strony członków Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego, w szczególności jego przewodniczącego, radnego Mateusza Cieślaka i przewodniczącą Konińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Karinę Akseńczuk. Z niecierpliwością czekamy na ścisłą współpracę.

W celu przyspieszenia prac nad Konińskim Budżetem Obywatelskim oferujemy także Zespołowi ds. BP założenie skrzynki pocztowej przypisanej do naszej strony, dzięki której będziemy mogli zbierać opinie wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Strona ta powstała dzięki wytężonej, społecznej pracy członków Stowarzyszenia i naszych przyjaciół. Zdajemy sobie sprawę, że Miasto nie ma budżetu na promocję Konińskiego Budżetu Obywatelskiego i w związku z tym oferujemy zarządzanie stroną i skrzynką pocztową jako nasz wkład w promowanie budżetu obywatelskiego w Koninie.

Prosimy nasze lokalne media o wsparcie i pomoc w dotarciu z naszą inicjatywą do jak największej liczby mieszkańców. Z góry pięknie dziękujemy.

Zespół Akcji Konin

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG