akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Konińskie Spotkania z Przeszłością – Kobieta w judaizmie

2016/11/21


Fundacja Pełnym Głosem, Konińskie Wspomnienia i Akcja Konin zapraszają na kolejne Konińskie Spotkanie z Przeszłością – Kobieta w judaizmie.
Judaizm jest religią na wskroś patriarchalną, z którą głównie kojarzą się role męskie, jak rabin, kantor, rzezak. Kobieta, przynajmniej oficjalnie, odsunięta jest na drugi plan, o niej się nie mówi, a nawet w synagodze chowa się ją w tzw. babińcu. A przecież to kobieta jest podporą judaizmu, gdyby nie kobiety, ich praca, ich rola, wiele świąt żydowskich straciłoby rację bytu, a sama kultura żydowska straciłaby swoje barwy. Dlatego warto przypomnieć, jak wiele zawdzięcza kobiecie judaizm i jak odpowiedzialną pełni ona w nim rolę.

Opowie o tym Pani Anna Dybała-Pacholak, doktorantka Wydziału Historycznego UW, pracowniczka Muzeum Historii Żydów Polin.
Spotkanie odbędzie się 29.11.2016 roku o godz, 17.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie, ul. 3 Maja 50. 

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG