akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


MPZP Pociejewo – konsultacje w samo południe

2016/12/20


[vc_row][vc_column][vc_column_text]Od lat Akcja Konin domaga się konsultacji społecznych z prawdziwego zdarzenia. Zwracaliśmy ostatnio uwagę na błędy popełnione przy konsultacjacj miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu terenu wokół PKP. Mieliśmy nadzieję, że Urząd Miejski w Koninie weźmie sobie wreszcie nasze uwagi do serca. Niestety, jak grochem o ścianę.

Zapowiedziano właśnie konsultacje MPZP dla zachodniej części Pociejewa. Konsultacje online zaczynają się 28 grudnia 2016 r., kończą 27 stycznia 2017 roku. Przewidziano tylko jedno spotkanie z zainteresowanymi zmianami w planie i po raz kolejny spotkanie zostanie przeprowadzone w godzinach pracy dogodnej dla urzędników – 17 stycznia o godz. 12.00. Po raz kolejny konsultacje traktuje sie jak zwykłą formalność, odnieść można wrażenie, ze decyzje są juz podjęte i robione są tylko dlatego, że prawo tego wymaga.

Po raz kolejny przypominam propozycję, którą wystosowaliśmy do prezydenta Józefa Nowickiego i jego zastępcy, Sebastiana Łukaszewskiego, która niestety pozostała bez odzewu, a na której Konin mógłby skorzystać w trudnym temacie planowania przestrzennego

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2560″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Już wkrótce, 28 grudnia 2016 r.  udostępnimy wszystkie materiały z tym związane. Zapraszamy też mieszkańców do tłumnych odwiedzin pokoju nr 19 w Urzędzie Miejskim, gdzie także od tego dnia bedzie się można zapoznać ze wszystkimi dokumentami.

Waldemar Duczmal[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG