akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Ogródek Darwali

2021/06/15


Ahoj! Drodzy donosimy uprzejmie!

Tak, powstał nasz niesamowity własnymi rączkami poukładany i wytynkowany ogród mozaikowy. Młotki, szczypce i formy poszły w ruch. Okoliczni mieszkańcy przynieśli płytki, miasto wsparło i powstał magiczny w Koninie zakątek mozaikowego ziołowego ogródka. Wszyscy przychodzą i wzdychają. Ach! Kiedy widzą płyty mozaik i grzybki mieniące się między kępkami ziół. Przyjdź i zobacz i powzdychaj i Ty!

Potrzebujemy się też podzielić wiadomością z frontu po drugiej stronie chodnika.

Topinambury w naszym ogrodzie przekroczyły już 60 cm wysokości, rzodkiewki mają takie pole, że wychodzą powoli z grządki pomidorom, a papryki mają już zawiązki owoców. Warzywa rosną szaleńczo i tańczą na grządkach.

We współpracy z MZGOK powstał ogród warzywny liczący 6 grządek wzniesionych, z których mogą korzystać też osoby z niepełnosprawnością. Dlaczego? Bo większość naszych wolontariuszy to takie osoby i zadbały, by praca nad ogrodem była łatwiejsza i bardziej dostosowana. Każdy może więc zostać ogrodnikiem. W ogrodzie rosną rzodkiewki, buraki, marchew, topinambur, bazylie, pomidory, dynie, fasole, kwiaty polne, kukurydza, groszki i dużo, dużo ziół.I o Was!

Wzięliście udział w rotacyjnych warsztatach z robienia płyt mozaik. Było wiele spotkań, na których pojawiło się zawsze po kilka osób. Zostały podczas nich przeprowadzone warsztaty mozaiki artystycznej wykonanej częściowo z materiału odpadowego. Uczestnicy, przychodząc rotacyjnie tworzyli płyty mozaikowe umieszczone później w ogrodzie mozaikowym nazwanym „Ogródek Darwali”. Dziękujemy za liczne przybycie i za to, że Konin zyskał prawdziwe miejsce do obserwowania sztuki wykonanej społecznie. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy pochodzących z budżetu Miasta Konina.

 

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG