akcja Konin
Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta


Spotkanie Liczy się miasto – zapraszamy

2014/02/10


15 luty, godz. 15.00 sala 207 PWSZ, ul. Przyjaźni 1


liczysiemiasto

Jak zaangażować mieszkańców w projekty zwiększające partycypację w naszych miastach? Jak przyciągnąć ich uwagę? Jak sprawić, żeby to co ważne dla organizacji pozarządowych realizujących różne projekty w mieście było ważne dla wszystkich?

Z własnego doświadczenia wiemy, że najwięcej uczestników przyciągają zawsze różnego rodzaju happeningi. Nie ma żadnych kłopotów z przyciągnięciem na nie widzów i uczestników. To jest łatwe. Ale jak zainteresować mieszkańców projektami organizacji pozarządowych, które wydają się hermetyczne? W czasie pracy nad Obywatelską Strategią rozwoju miasta nie zawsze Akcji Konin udawało się przyciągnąć mieszkańców miasta na spotkania, wciągnąć ich w dyskusje o marzeniach i pomysłach. Teraz postanowiliśmy podejść do tego trochę inaczej – chcielibyśmy wspólnie ze wszystkimi zainteresowanymi nauczyć się jak to robić, jak się komunikować, jak mówić o partycypacji i innowacjach społecznych. Stąd wziął się pomysł na temat naszego kolejnego spotkania w ramach Obywatelskiego monitoringu Budżetu Liczy się miasto. http://liczysiemiasto.pl/

Innowacje społeczne, partycypacja, komunikacja.

O tym na spotkaniu opowie Justyna Król z The United Nations Development Programme. Wszystkim zainteresowanym przedstawi przykłady społecznych akcji realizowanych w Europie, które zakończyły się sukcesem, a my wspólnie będziemy mogli się zastanowić jak zaadoptować chociaż część tych pomysłów na konińskie i kaliskie warunki.
Spotkanie z naszym gościem 15 lutego o godz. 15.00 w sali 207 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Przyjaźni 1 w Koninie.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.

O kolejnych, marcowych spotkaniach, zaproszonych gościach i proponowanych więcej napiszemy tematach już niebawem. Będzie równie ciekawie – przyjedzie Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61, która na bazie doświadczeń swojej organizacji będzie mówić dlaczego warto wiedzieć co robią władze lokalne i Ola Sołtysiak z poznańskiego stowarzyszenia Prawo do Miasta, która opowie nam o poznańskim Budżecie Obywatelskim.

2015 :: Stowarzyszenie Akcja Konin - Miasto dla Obywateli - Obywatele dla Miasta

Modernizacja strony www finansowana przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG